Предметтик олимпиаданын республикалык турун жеңген 53 окуучунун тизмеси

Предметтик олимпиаданын республикалык турун жеңген 53 окуучунун тизмеси

Билим АКИpress - 2017-2018-окуу жылында предметтик олимпиадага Кыргызстан боюнча жалпы 2237 окуучу катышты. Билим берүү жана илим министрлигинин маалыматы боючна, алардын ичинен 318 окуучу чейрек финалга өтүп, жыйынтыгында 53 окуучу жеңишке жетишкен (1-2-3-орундар).

4 этапта тең мыктылыгын көрсөткөн окуучулар бүгүн, 26-мартта Бишкектеги «Ала-Арча» мамлекеттик резиденциясында сыйланып, I даражадагы дипломдорду жогорку класстын окуучуларына премьер-министр Сапар Исаков тапшырды.

Предметтик олимпиаданын республикалык турунда жеңүүчү болгон окуучулар:

1-орун

Аты-жөнү

Классы

Район, мектептин аталышы

Предмет

1.

Жусупбекова Акылай

10

Т.Адыраӊова атындагы орто мектеби

Ат-Башы району

Кыргыз тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

2

Айбекова Лиза

11

Кыргызстандын 40 жылдыгы атындагы №16 мектеп

Кыргыз тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

3

Аринова Айназик

10

Токмоктогу «Үмүт» лицейи

Орус тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

4

Эминова Айгелди

11

Ош шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясы

Орус тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

5

Абасова Расмия

10

Бишкек шаарындагы №12 мектеп-гимназиясы

Англис тили (база)

6

Данияров Адилет

11

Ысык-Көлдөгү Х.Карасаев атындагы лицейи

Англис тили (тереңдетилген)

7

Майрамбеков Арслан

10

Нарын шаарындагы Э.Ибраев атындагы №4 орто мектеби

Тарых

8

Касымов Мирхалил

11

Токмоктогу Ж.Баласагын атындагы лицейи

География

9

Калыков Алибек

11

Нарындагы М.Субакожоев атындагы лицейи

Математика (база)

10

Жолдубай уулу Бекжол

11

Кадамжайдагы «Семетей» лицейи

Математика (тереңдетилген)

11

Сыдыков Эрназар

11

Аксы районундагы Ж.Мамытбеков атындагы №10 орто мектеби

Физика (база)

12

Абыкеев Азамат

10

Таластагы «Манас Ата» лицейи

Физика (тереңдетилген)

13

Муратова Элина

11

Бишкектеги №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицейи

Химия (база)

14

Камалов Айдар

10

Ош шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясы

Химия (тереңдетилген)

15

Ирода Алиева

11

Ош шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясы

Биология (база)

16

Орозалиева Айзирек

11

Баткен облустук гимназиясы

Биология (тереңдетилген)

17

Джамалов Омурбек

10

Ысык-Көлдөгү Х.Карасаев атындагы лицейи

Информатика

2-орун

Аты-жөнү

Классы

Район, мектептин аталышы

Предмет

1.

Азамат уулу Нурболот

10

Бишкектеги Ч.Айтматов атындагы лицейи

Кыргыз тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

2

Ысманова Гүлнүр

11

Баткен шаарындагы Ж.Бөкөнбаев атындагы орто мектеби

Кыргыз тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

3

Арзыматова Айдана

11

Чаткал районундагы Ю.А.Гагарин атындагы орто мектеби

Орус тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

4

Цыплакова Арина

10

Бишкек шаарындагы №13 мектеп-гимназиясы

Орус тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

5

Алтынбек уулу Ыйман

10

Ош шаарындагы Раззаков атындагы №20 орто мектеби

Англис тили (база)

6

Манаева Айжамал

10

Бишкектеги «Айчүрөк» лицейи

Англис тили (тереңдетилген)

7

Кенжебек уулу Темирлан

11

Бишкек шаарындагы №19 орто мектеби

Тарых

8

Жолдошбаев Нуртилек

10

Кызыл-Кыргызстан атындагы орто мектеби

Карасуу району

География

9

Бактыбек уулу Нуржигит

11

Бишкек шаарындагы №72 мектеп-гимназиясы

Математика (база)

10

Жекшеев Дослан

11

Ысык-Көлдөгү Х.Карасаев атындагы лицейи

Математика (тереңдетилген)

11

Бактыбекова Нуржамал

11

А.Искендеров атындагы орто мектеби

Ат-Башы району

Физика (база)

12

Ырымбеков Агдан

11

З. Сооронбаева атындагы орто мектеби

Физика (база)

13

Жолматов Данияр

11

Кадамжайдагы «Семетей» лицейи

Физика (тереңдетилген)

14

Баймырза уулу Адилет

11

Бишкек шаарындагы №24 мектеп-гимназиясы

Химия (база)

15

Батырбеков Ильяс

11

Таластагы «Манас Ата» лицейи

Химия (тереңдетилген)

16

Бахаутдинова Саерахон

11

Токмок шаарындагы А.С.Пушкин атындагы №1 орто мектеп-гимназиясы

Биология (тереңдетилген)

17

Дилдебеков Азат

10

Талас шаарындагы Р.Я. Рысаков атындагы №2 орто мектеби

Биология (база)

18

Жеңишбек уулу Талант

10

Кадамжайдагы «Семетей» лицейи

Информатика

3-орун

Аты-жөнү

Классы

Район, мектептин аталышы

Предмет

1.

Жусупбекова Жаркын

11

Таластагы «Мээрим» лицейи

Кыргыз тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

2

Акышева Айжан

10

Алай районундагы Т.Отунчиев атындагы мектеп-гимназиясы

Кыргыз тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

3

Дуйшеева Жылдыз

11

Бишкек шаарындагы Анадолу лицейи

Орус тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

4

Осконбаева Айтурган

11

Талас шаарындагы №3 мектеп-гимназиясы

Орус тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

5

Акматова Айдай

11

№6 орто мектеп-гимназиясы

Жайыл району

Англис тили (база)

6

Ибрагим кызы Зейнеп

10

Бишкек шаарындагы №37 мектеп-гимназиясы

Англис тили (тереңдетилген)

7

Чернышов Максим

10

Бишкек шаарындагы №74 мектеп-лицейи

Тарых

8

Абдижамилов Эрлан

11

Кызыл-Кыя шаарындагы Д.Карбышев атындагы №1 орто мектеби

География

9

Аманов Айбар

10

Ош шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясы

Математика (база)

10

Иманбеков Кубан

11

Талас шаарындагы Р.Я.Рысаков атындагы №2 орто мектеби

Математика (база)

11

Болотбеков Адильхан

11

Токмоктогу Ж.Баласагын атындагы лицейи

Математика (тереңдетилген)

12

Исаев Бексултан

11

Бишкек шаарындагы №69 окуу-тарбиялык комплекс-гимназиясы

Физика (база)

13

Мырзабеков Азамат

11

Ысык-Көлдөгү Х.Карасаев атындагы лицейи

Физика (тереңдетилген)

14

Диров Ислам

11

Токмок шаарындагы №2 орто мектеби

Химия (база)

15

Базарбаев Баяман

11

Кадамжайдагы «Семетей» лицейи

Химия (тереңдетилген)

16

Севитова Калича

11

Ч.Иманкулов атындагы орто мектеби

Ысык-Көл району

Биология (база)

17

Эминов Тилек

11

Оштогу «Сема» лицейи

Биология (тереңдетилген)

18

Батыркулов Шабдан

10

Бишкектеги Ч.Айтматов атындагы лицейи

Информатика

4-орун

Аты-жөнү

Классы

Район, мектептин аталышы

Предмет

1.

Доронбекова Айзирек

11

Джалал- Абаддагы З.Нурматова атындагы кыздар лицейи

Кыргыз тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

2

Ишенбаева Мээрим

11

Ысык-Көлдөгү Х.Карасаев атындагы лицейи

Кыргыз тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

3

Мавлянкулова Айпери

9

Баткен облустук гимназиясы

Орус тили жана адабияты (кыргыз тилдүү мектеп)

4

Жакшыбаева Бермет

11

Кызыл-Кыя шаарындагы Д.Карбышев атындагы №1 орто мектеби

Орус тили жана адабияты (орус тилдүү мектеп)

5

Жакыпбеков Актан

10

Ж.Мавлянов атындагы мектеп-лицейи

Аксы району

Англис тили (база)

6

Сыдыкова Индира

11

Бишкек шаарындагы №13 мектеп-гимназиясы

Англис тили (тереңдетилген)

7

Даруда Максим

11

Токмок шаарындагы №2 орто мектеби

Тарых

8

Бактыбеков Адилет

11

Бишкек шаарындагы №69 окуу-тарбиялык комплекс-гимназиясы

География

9

Жадиева Адинай

11

Турусбеков атындагы №16 орто мектеби

Ноокен району

Математика (база)

10

Алчымбаев Атахан

11

Бишкек шаарындагы №67 окуу-тарбиялык комплекс-гимназиясы

Математика (тереңдетилген)

11

Вищенсев Александр

10

Бишкек шаарындагы №9 окуу-тарбиялык комплекс-гимназиясы

Физика (база)

12

Тагаев Манас

11

Кадамжайдагы «Семетей» лицейи

Физика (тереңдетилген)

13

Жолдошбек уулу Алтынбек

11

«Кут билим» окуу-тарбиялык комплекси

Жети-Ɵгүз району

Химия (база)

14

Сайткулов Шаршенали

11

Джалал-Абаддагы Курманбек баатыр атындагы балдар лицейи

Химия (тереңдетилген)

15

Орозакунова Амаль

11

Кант шаарындагы Д.Зубков атындагы №1 мектеп-гимназиясы

Биология (база)

16

Таалайбек кызы Афина

11

Бишкек шаарындагы КММАга караштуу лицейи

Биология (тереңдетилген)

17

Мадаминов Акбар

11

Оштогу «Сема» лицейи

Информатика


Комментарии будут опубликованы после проверки модератором
Для добавления комментария необходимо быть нашим подписчиком
Видеоматериалдар
×

up