Республикалык олимпиаданын мыктыларын даярдаган 53 мугалим министрликтин сыйлыгын алышты (аты-жөнү)

Республикалык олимпиаданын мыктыларын даярдаган 53 мугалим министрликтин сыйлыгын алышты (аты-жөнү)

Билим АКИpress - Өлкөнүн ар кайсы аймактарынан 53 мугалим окуучуларды республикалык олимпиадага мыкты даярдаганы үчүн Билим берүү министрлигинен ыраазычылык каттарын алышты. Бул тууралуу 6-апрелде министрликтин басма сөз кызматынан билдиришти.

Олимпиадада окуучулары байгеге ээ болгон 53 мугалим сыйлыкка көрсөтүлөрүн Министрликтен белгилеп өтүштү. Мындан тышкары, мугалимдерге кезексиз түрдө мугалимдердин пансионатында ден соолукту чыңдоочу жайкы эс алуу сунушталат.

Азыркы учурда Кыргызстанда 10-11-класста 125 миңден ашуун окуучу билим алат. 3 миңден ашуун жогорку класстын окуучулары облустук турга катышкан. 318 окуучу финалга өтүп, алардын ичинен 70 окуучу олимпиданын байге ээлери болушту.

Олимпиаданын башкы максаты — жөндөмдүү окуучуларды аныктоо жана алардын чыгармачылыгын өнүктүрүү. Муну менен олимпиада квалифициялуу, чыгармачыл мугалимдерди аныктоого жардам берет.

2017-2018-окуу жылында

Республикалык олимпиаданын жеңүүчүлөрүн даярдаган

мугалимдердин тизмеси

Мугалимдин аты-жөнү

Мектеп, предмет

Окуучунун аты-жөнү, классы

Ээлеген орду

Бишкек шаары

1

Ли Светлана Сергеевна

№12 мектеп-гимназиясы

Англис тили (база)

Абасова Расмия,

10-класс

I

2

Лантухова Наталья Валентиновна

АФМШЛ №61

Химия (база)

Муратова Элина,

11-класс

I

3

Борсокбаева Чолпон Султанбаевна

№19 орто мектеби

Тарых

Кенжебек уулу Темирлан,

11-класс

II

4

Козырева Валентина Ивановна

№72 мектеп-гимназиясы

Математика

Бактыбек уулу Нуржигит,

11-класс

II

5

Лозовских Лариса Васильевна

№24 мектеп-гимназиясы

Химия (база)

Баймырза уулу Адилет, 11-класс

II

6

Раимова Ажаркан

Ч.Айтматов атындагы лицейи

Кыргыз тили жана адабияты

Азамат уулу Нурболот,

10-класс

II

7

Рвачева Антонина Михайловна

№13 мектеп-гимназиясы

Орус тили жана адабияты

Цыплакова Арина,

10-класс

II

8

Сайдам Татьяна Михайловна

“Айчүрөк" лицейи

Англис тили

Манаева Айжамал,

10-класс

II

9

Бабаева Мунара Кушпековна

УВКШГ №69

Физика (база)

Исаев Бексултан,

11-класс

III

10

Бакаев Аман Бакаевич

Ч.Айтматов атындагы лицейи

Информатика

Батыркулов Шабдан,

10-класс

III

11

Волкотрупова Альбина Владимировна

№ 37 мектеп-гимназиясы

Англис тили

Ибрагим кызы Зейнеп,

10-класс

III

12

Качиева Токтокан Тентимишовна

№74 мектеп-гимназиясы

Тарых

Чернышев Максим,

10-класс

III

13

Мусаева Рахима Исировна

Анадолу лицейи

Орус тили жана адабияты

Дуйшеева Жылдыз,

11-класс

III

Чүй облусу

1

Джаныбекова Жылдыз

Жээнбековна

Токмок шаарындагы “Үмүт”кыздар лицейи

Орус тили жана адабияты

Аринова Айназик,

10-класс

I

2

Джамангулова Бактыгүл Ишеналиевна

Токмок шаарындагы Ж.Баласагын атындагы лицейи

География

Касымов Мирхалил,

11-класс

I

3

Каранская Галина Викторовна

А.С.Пушкин атындагы №1 орто мектеби

Биология (тереңдетилген)

Бахаутдинова Саерахон,

11-класс

II

4

Дебелая Елена Николаевна

Кара-Балта шаарындагы №6 мектеп-гимназиясы

Англис тили (база)

Акматова Айдай,

11-класс

III

5

Өмүрхан Сайлан

Токмок шаарындагы Ж.Баласагын атындагы лицейи

Математика (база)

Болотбеков Адильхан,

11-класс

III

6

Тарнавская Елена Николаевна

Токмок шаарындагы №2 орто мектеби

Химия (база)

Диров Ислам,

11-класс

III

Ош шаары

1

Исраилова Гүлбарчын Салимовна

“Олимп" мектеп-гтмназиясы

Биология (база)

Алиева Ирода,

11-класс

I

2

Полохливец Раиса Михайловна

“Олимп" мектеп-гтмназиясы

Химия (тереңдетилген)

Камалов Айдар,

10-класс

I

3

Сыдыкова Ак-Мөөр Аскарбековна

Кыргызстандын 40 жылдыгы атындагы №16 орто мектеби

Кыргыз тили жана адабияты

Айбекова Лиза,

11-класс

I

4

Чен Галина Семеновна

“Олимп" мектеп-гтмназиясы

Орус тили жана адабияты

Эминова Айгельди, 11-класс

I

5

Мирзабадалова Дильбар Ибайдуллаевна

Раззаков атындагы №20 орто мектеби

Англис тили (база)

Алтынбек уулу Ыйман,

10-класс

II

6

Башиева Наталья

“Олимп" мектеп-гтмназиясы

Математика (база)

Аманов Айбар,

10-класс

III

7

Эсенов Исламбек Эсенович

“Сема”лийеци

Биология (тереңдетилген)

Эминов Тилек,

10-класс

III

Ысык-Көл облусу

1

Жакешов Жыргалбек

К.Карасаев атындагы лицейи

Англис тили (тереңдетилген)

Данияров Адилет,

11-класс

I

2

Эмилбеков Адилет Эмилбекович

К.Карасаев атындагы лицейи

Информатика

Джамалов Өмүрбек,

10-класс

I

3

Жумакадырова

Фатима Жакшылыковна

Ак-Суу районундагы З.Сооронбаев атындагы орто мектеби

Физика (база)

Ырымбеков Агдан,

11-класс

II

4

Тиллаев Анваржон Хабибуллаевич

К.Карасаев атындагы лицейи

Математика (тереңдетилген)

Жекшеев Дослан,

11-класс

II

5

Абдиева Венера Асановна

Ысык-Көл районундагы Ч.Иманкулов атындагы орто мектеби

Биология (база)

Севитова Калича,

11-класс

III

6

Мустафа Арслан

К.Карасаев атындагы лицейи

Физика (тереңдетилген)

Мырзабеков Азамат,

11-класс

III

Жалал-Абад облусу

1

Умарова Сүйүн

Аксы районундагы Ж.Мамытбеков атындагы №10 орто мектеби

Физика (база)

Сыдыков Эрназар,

11-класс

I

2

Абдыкалыкова Зыйнат Сатаровна

Чаткал районундагы Ю.А.Гагарин атындагы орто мектеби

Орус тили жана адабияты

Арзыматова Айдана,

11-класс

II

Нарын облусу

1

Асаналиева

Майрамкүл Козубаевна

Ат-Башы районундагы Т.Адыраӊов атындагы орто мектеби

Кыргыз тили жана адабияты

Жусупбекова Акылай

10-класс

I

2

Айдаралиева Жыпара Акановна

Нарын шаарындагы Э.Ибраев атындагы орто мектеби

Тарых

Майрамбеков Арслан,

10-класс

I

3

Мүслүм Эржан

Нарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы лицейи

Математика (база)

Калыков Алибек,

11-класс

I

4

Алтыбаева Дүйшөгүл Исаковна

Ат-Башы районундагы Абыл Искендеров атындагы орто мектеби

Физика (база)

Бактыбекова Нуржамал,

11-класс

II

Талас облусу

1

Шенол Бубер

“Манас-Ата” лицейи

Физика (тереңдетилген)

Абыкеев Азамат,

11-класс

I

2

Бондаренко Елена Александровна

Р.Я.Рысаков атындагы №2 орто мектеби

Биология (база)

Дилдебеков Азат,

11-класс

II

3

Омер Ашыкоглы

“Манас-Ата” лицейи

Химия (тереңдетилген)

Батырбеков Ильяс,

11-класс

II

4

Козубекова Нуржамал Курманбековна

№3 мектеп-гимназиясы

Орус тили жана адабияты

Осконбаева Айтурган,

11-класс

III

5

Молдосанова Айнагуль Асанкуловна

“Мээрим” лицейи

Кыргыз тили жана адабияты

Жусупбекова Жаркын,

11-класс

III

6

Пидгирнер Любовь Дмитреевна

Р.Я.Рысаков атындагы №2 орто мектеби

Математика (база)

Иманбеков Кубан,

11-класс

III

Баткен облусу

1

Курбанбаев Улан Бакытбекович

Кадамжайдагы “Семетей” лицейи

Математика (база)

Жолдубай уулу Бекжол,

11-класс

I

2

Чоңатаева Саламат

Баткен облустук гимназиясы

Биология (тереңдетилген)

Орозалиева Айзирек,

11-класс

I

3

Акматова Ырысбүбү Сулаймановна

Жоомарт Бөкөнбаев атындагы орто мектеби

Кыргыз тили жана адабияты

Ысманова Гүлнур,

11-класс

II

4

Арыстанов Талант Тавалдыевич

Кадамжайдагы “Семетей” лицейи

Информатика

Жеңишбек уулу Талант,

10-класс

II

5

Керимбаев Элчибек Аманбекович

Кадамжайдагы “Семетей” лицейи

Физика (тереңдетилген)

Жолматов Данияр,

11-класс

II

6

Мемет Кара

Кадамжайдагы “Семетей” лицейи

Химия (база)

Базарбаев Баяман, 11-класс

III

7

Турдуева Орунгүл Осорбаевна

Кызыл-Кыя шаарындагы Д.Карбышев атындагы №1 орто мектеби

География

Абдижамилов Эрлан, 11-класс

III

Ош облусу

1

Мадумаров Абдуманаб Мусабекович

Кара-Суу районундагы Кызыл Кыргызстан орто мектеби

География

Жолдошбаев Нуртилек,

10-класс

II

2

Абдылдаев Кадырбек Камалович

Алай районундагы Т.Отунчиев атындагы №2 мектеп-гимназиясы

Кыргыз тили жана адабияты

Акышева Айжан,

10-класс

III

Комментарии будут опубликованы после проверки модератором
Для добавления комментария необходимо быть нашим подписчиком
Видеоматериалдар
×

up