Республикалык олимпиаданын жеңүүчүлөрү кимдер? (аты-жөнү)

Республикалык олимпиаданын жеңүүчүлөрү кимдер? (аты-жөнү)

Билим АКИpress -

Бишкек шаарында 30-31-мартта окуучулардын республикалык олимпиадасынын жыйынтыгы чыгарылды. Бул тууралуу Билим берүү жана илим министрлигинин басма сөз кызматы маалымдады.

Министрликтин маалыматы боюнча, республикалык олимпиаданын жыйынтыктоочу IV туруна 318 окуучу катышты. Алар — олимпиаданын облустук жана шаардык турларынын жеңүүчүлөрү.

Жеке эсепте 73 окуучу байгеге ээ болушту.

Билим берүү жана илим министрлиги тарабынан 1-орунду багындырган окуучуларга ноутбук, 2-3-орундарды ээлегендерге электрондук китептерди окуу үчүн курал жана 4-орунду алгандарга китеп сатып алууга сертификаттар тапшырылды.

Ошондой эле байге ээлерин олимпиадага даярдаган мугалимдерге да ардак грамота жана Ысык-Көлдөгү ведомстволук пансионатка эс алууга сертификаттар ыйгарылды.

Мектеп окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын
IV этабында 1-орунду ээлеген окуучулардын тизмеси

Окуучулардын аты-жөнү

Мектептин аталышы

Классы

Предмет

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

1

Досмурат кызы Аида

Ош шаарынын «Курманжан Датка» атындагы лицейи

11

Кыргыз тили жана адабияты

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

2

Сайпидин кызы Үпөл

Ош шаарынын «Курманжан Датка» атындагы лицейи

11

Кыргыз тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

3

Токторалиева Арууке

Жалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарындагы Ю.А.Гагарин атындагы №4 инновациялык гимназия-мектеби

10

Орус тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

4

Уланбекова Камила

Республикалык кыргыз-түрк Анадолу лицейи

10

Орус тили жана адабияты

Англис тили (базалык)

5

Жакыпбеков Актан

Жалал-Абад облусунун Аксы районунун Жунай Мавлянов атындагы №14 Кербен
инновациялык лицей-жатак мектеби

11

Англис тили (базалык)

Англис тили (тереңдетилген)

6

Манаева Айжамал

Айүурөк Бишкек лицейи

11

Англис тили (тереңдетилген)

Математика (базалык)

7

Акылбекова Перизат
Акылбековна

Ысык-Көл облусунун
Каракол шаарынын №4 мектеп-
гимназиясы

10

Математика (базалык)

Математика (тереңдетилген)

8

Абдирасулов Адилбек

Ош шаарынын "Сема" лицейи

10

Математика (тереңдетилген)

Физика (базалык)

9

Степанюк Денис

Кыргыз-Орус-Славян университетинин жалпы билим берүү мектеби

10

Физика (базалык)

Физика (тереңдетилген)

10

Кадыров Руслан

Бишкек шаарындагы №61 Е.БЯкир атындагы автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси

11

Физика (тереңдетилген)

Химия (базалык)

11

Осмонов Айтбек Каныбекович

Каракол шаары, №11 мектеп-гимназиясы

11

Химия (базалык)

Химия (тереңдетилген)

12

Чекирбаев Мирхад

Бишкек шаарындагы №9 мектеп-
гимназия окуу-тарбия комплекси

11

Химия (тереңдетилген)

Биология (базалык)

13

Бекмаматова Фатима

№5 Улуттук компьютердик гимназия

11

Биология (базалык)

Биология (тереңдетилген)

14

Мусаева Дария

№12 мектеп-гимназия окуу-тарбиялоо комплексин

11

Биология (тереңдетилген)

География

15

Жолдошбаев Нуртилек

Ош облусунун Кара-Суу районундагы №100 Кызыл- Кыргызстан орто мектеби

11

География

Тарых

16

Жолчубеков Калмырза
Жолчубекович

Балыкчы шаарынын №1 Л.Толстой атындагы мектеп- гимназиясы

11

Тарых

17

Давлетов Ислам

Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи

9

Тарых

Информатика

18

Джамалов Омурбек
Мелисович

Х.Карасаев а. Ысык-Көл балдар лицейи

11

Информатика

Мектеп окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын
IV этабында 2-орунду ээлеген окуучулардын тизмеси

Окуучулардын аты-жөнү

Мектептин аталышы

Классы

Предмет

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

1

Бактыбекова Сезим Бактыбековна

Токмок шаарынын9 орто мектеби

11

Кыргыз тили жана адабияты

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

2

Данияр кызы Диана

Жалал-Абад облусунун Сузак районундагы №9 И.В.Мичурин атындагы жалпы билим берүүчү орто мектеби

11

Кыргыз тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

3

Тахаутдинова Мадина Хамидовна

Жайыл району, Кара-Балта шаарындагы6 орто мектеп-гимназиясы

11

Орус тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

4

Жунусова Бегимай

Бишкек шаары, №38 окуу-тарбиялык комлекс мектеп-гимназиясы


11

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

Англис тили (базалык)

5

Макдональд Малина

Ысык-Көл облусунун Балыкчы шаарынын №1 Л. Толстой атындагы мектеп- гимназиясы

11

Англис тили (базалык)

Англис тили (тереңдетилген)

6

Макканов Бексултан Бактыбекович

Талас шаары, «Манас Ата» Талас лицейи

11

Англис тили (тереңдетилген)

Математика (базалык)

7

Саматова Кызжибек Курбанбековна

Баткен облусунун Сүлүктү шаарындагы Наби Кушматов атындагы №9 мектеп-гимназиясы

10

Математика (базалык)

Математика (тереңдетилген)

8

Шамшидинова Эркинай

Ош шаарынын «Курманжан Датка» атындагы Ош лицейи

11

Математика (тереңдетилген)

Физика (базалык)

9

Эрнист кызы Айдай

Жети- Өгүз районуна караштуу К. Саалиев атындагы жалпы орто билим беруу мектеби

10

Физика (базалык)

Физика (тереңдетилген)

10

Тынычбеков Тимур Тынычбекович

Х. Карасаев атындагы Ысык- Көл балдар лицейи

11

Физика (тереңдетилген)

Химия (базалык)

11

Шейитов Бакай

Бишкек шаарындагы №61 Е.Б Якир атындагы автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексин

11

Химия (базалык)

Химия (тереңдетилген)

12

Мирзакимов Улукбек Жылдызбекович

Токмок шаары, Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейи

11

Химия (тереңдетилген)

Биология (базалык)

13

Сатвалдиева Шахноза

Ош шаарынын “Ага-Хан”

11

Биология (базалык)

Биология (тереңдетилген)

14

Эминов Тилек

Ош шаарынын Ош"Сема" лицейи

11

Биология (тереңдетилген)

География

15

Полотбек уулу Арсен

Ош облусунун Өзгөн районундагы Тагай Асранов атындагы №6 орто мектеби

11

География

Тарых

16

Амангулов Азат Мукамбетович

Ат-Башы району, Нааматбек Үсоналиев атындагы орто мектеби

10

Тарых

17

Кудайберген уулу Ислам

Талас шаары, Жалпы билим беруучу Р.Я.Рысакова атындагы №2 орто мектеби

10

Тарых

Информатика

18

Жеңишбек уулу Талантбек

Баткен облусунун Кадамжай районундагы Кадамжай "Семетей" лицейи

11

Информатика

Мектеп окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын
IV этабында 3-орунду ээлеген окуучуларынын тизмеси

Окуучулардын аты-жөнү

Мектептин аталышы

Классы

Предмет

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

1

Бабаева Ханзада Бакытбековна

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак мектеби

11

Кыргыз тили жана адабияты

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

2

Джамшитова Зулфизор Умиджановна

Баткен облусунун Лейлек районундагы Токтогул атындагы орто мектеби

11

Кыргыз тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

3

Мырзаибраимова Айке

Ош шаарынын «Ага-Хан» мектеби

11

Орус тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

4

Аринова Айназик Уланбековна

Токмок шаары. Токмок “Үмүт” жалпы билим берүү лицейи

11

Орус тили жана адабияты

Англис тили (базалык)

5

Рябков Евгений Юрьевич

Сокулук району, К. Шопокова атындагы №3 орто-мектеп лицейи

11

Англис тили (базалык)

6

Шишенина Татьяна

Бишкек шаарынын №29 окуу-тарбиялык гимназия мектеп-комплекси

10

Англис тили (базалык)

Англис тили (тереңдетилген)

7

Эгемберди кызы Мээрим

Ош шаарынын «Курманжан Датка» атындагы Ош лицейи

10

Англис тили (тереңдетилген)

Математика (базалык)

8

Кочубей Данил Владимирович

Талас шаары, Жалпы билим беруучу Р.Я.Рысакова атындагы №2 орто мектеби

11

Математика (базалык)

Математика (тереңдетилген)

9

Кыдыралиев Темирлан

Бишкек шаарынын №61 Е.Б Якир атындагы автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси

11

Математика (тереңдетилген)

Физика (базалык)

10

Акматова Зарина Жумагуловна

Ат-Башы району, Абыл Искендеров атындагы орто мектеби

10

Физика (базалык)

Физика (тереңдетилген)

11

Султанидинов Султан Азаматович

Нарын шаары, Муратбек Субакожоев атындагы лицейи

10

Физика (тереңдетилген)

Химия (базалык)

12

Эгембердиев Сыймык Каламбекович

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак мектеби

11

Химия (базалык)

Химия (тереңдетилген)

13

Зикиров Эльмар Айбекович

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы Исхак Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи

11

Химия (тереңдетилген)

Биология (базалык)

14

Анищенков Артем

Каракол шаарынын №11 мектеп- гимназиясы

10

Биология (базалык)

Биология (тереңдетилген)

15

Момунов Апык

Баткен облусунун Кадамжай районундагы Кадамжай "Семетей" лицейи

11

Биология (тереңдетилген)

География

16

Кемелбекова Жайнагүл Максатовна

Кара-Буура району, Токтогул Бабанов атындагы өзгөчө зээндүү балдарды чет тилдери, информатика жана математика багытында тереңдетип окутуучу лицей-интернаты

11

География

Тарых

17

Мукашов Сыймык Замирбекович

Ат-Башы району, Чыпай Асеков атындагы орто мектеби

11

Тарых

18

Махмудов Мурат

Гимназиялык -билимдин №29 мектеп-комплексин

11

Тарых

Информатика

19

Батыркулов Шабдан

Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейи

10

Информатика

Мектеп окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын
IV этабында 4-орунду ээлеген окуучулардын тизмеси

Окуучулардын аты-жөнү

Мектептин аталышы

Классы

Предмет

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

1

Абитова Айнур Адылбековна

Тогуз-Торо району,5 Барктабас атындагы жалпы билим берүүчү орто мектеби

10

Кыргыз тили жана адабияты

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

2

Амурова Алия Алмазовна

З. Бектенов атындагы Ысык- Көл кыздар лицейи

11

Кыргыз тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

3

Нурланбек кызы Уулбү

Ош шаарынын «Олимп» мектеп гимназиясы

11

Орус тили жана адабияты

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгөн класстар боюнча)

4

Нурматова Айбегим

Ош облусунун Ноокат районундагы Момун Нурматов атындагы орто мектеби

11

Орус тили жана адабияты

Англис тили (базалык)

5

Алтынбек уулу Ыйман

Ош шаарындагы Исхак Раззаков атындагы №20 мектеп-гимназиясы

11

Англис тили (базалык)

Англис тили (тереңдетилген)

6

Акимжанов Жээнбек Аскарбекович

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы Исхак Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи

11

Англис тили (тереңдетилген)

7

Шамкеева Айжан Таалайбековна

Токмок шаары, “Үмүт” жалпы билим берүү лицейи

11

Англис тили (тереңдетилген)

Математика (базалык)

8

Аманов Айбар

Ош шаарынын «Олимп» мектеп гимназиясы

11

Математика (базалык)

Математика (тереңдетилген)

9

Субанбаев Тамерлан Талгатович

Токмок шаары, Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейи

10

Математика (тереңдетилген)

Физика (базалык)

10

Ленарова Айжаркын Маратбековна

Нарын району, Муса Байдөлөтов атындагы орто мектеби

11

Физика (базалык)

Физика (тереңдетилген)

11

Абыкеев Азамат Түгөлбаевич

Талас шаары, «Манас Ата» Талас лицейи

11

Физика (тереңдетилген)

Химия (базалык)

12

Чорчоев Данияр

Ысык Көл району Ч.Иманкулов атындагы орто мектеби

10

Химия (базалык)

Химия (тереңдетилген)

13

Токтобеков Камиль Кубанычбекович

Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл балдар лицейи

10

Химия (тереңдетилген)

Биология (базалык)

14

Ибрагимов Иса Бохирович

Баткен облусунун Лейлек районуна караштуу №3 мектеп - гимназиясы

10

Биология (базалык)

Биология (тереңдетилген)

15

Ажыбаев Бактынур

Жалал-Абад шаарынын Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи

10

Биология (тереңдетилген)

География

16

Ташматов Тохиржон Шухратжонович

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы №1 Д.М.Карбышев атындагы орто мектеби

10

Географи

Тарых

17

Маматалиев Мелисбек Шарипович

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы Исхак Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи

10

Тарых

Информатика

18

Бакиров Мирбек

Ош шаарынын «Ош» лицейи

11

Информатика

Комментарии будут опубликованы после проверки модератором
Для добавления комментария необходимо быть нашим подписчиком
Видеоматериалдар
×

up